ЮНІСЕФ і МОН запустили групи підтримки для підлітків

Нам усім важко переживати війну, але дітям і підліткам може бути зараз найважче. Тому ЮНІСЕФ і Міністерство освіти і науки України запустили групи підтримки для підлітків ПОРУЧ.

Мета груп підтримки – стабілізувати стан дитини шляхом її навчання технікам самодопомоги, а також забезпечити  потреби дитини у неформальному спілкуванні в колі однолітків.

Просимо донести цю інформацію до підлітків та їхніх батьків. Підлітки мають реєструватись на групу підтримки самі за посиланням: https://poruch.me  Однак вчитель може також порекомендувати дитині долучитись до групи.

У яких випадках варто рекомендувати підлітку звернутись до групи підтримки?

Коли реакції дитини на загрозливі події мають дві крайнощі: гіпер- та гіпоактивність.

Гіперактивність: дитині складно всидіти на місці, вона швидко забуває інформацію, складно сконцентруватись на завдані, її поведінка та рухи – хаотичні, вона реактивно реагує на гучні звуки, емоційно не стійка, бурхливо реагує на зауваження, може проявляти агресію, пошкоджувати себе або проявляти агресію щодо інших.

Гіпоактивнісь: дитині складно включатись в навчальну діяльність, вона швидко втомлюється, може засинати на уроках, відсутня цікавість до нового, не включається у взаємодію та гру з однолітками, відмовляється їсти.

Якщо ви помітили дітей, які мають такі прояви, то можете розповісти їм про групи підтримки та підтримати їх участь в них.

Учать у групі підтримки для дитини — це можливість:

✅ Поспілкуватися з однолітками, які опинились у схожій ситуації,
✅ Отримати підтримку дорослих, які можуть вислухати,
✅ Разом з іншими вчитись опановувати різні стани та емоції, щоб мати змогу повернутись до звичних справ (навчання, спілкування, регуляція фізичних станів та потреб).
✅ А також гарантована конфіденційність та місце взаємного прийняття та поваги.

Реєстрація для участі за посиланням: https://poruch.me