Тиждень права у закладі

З 06 по 10 грудня 2021 року у закладі було організовано Всеукраїнський тиждень права. Заходи, які проводилися в рамках тематичного тижня, були організовані з метою виховання у здобувачів освіти поваги до закону і прав людини, висвітлення питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту, а також з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

Враховуючи умови карантину, педагоги спільно зі школярами організували ряд тематичних заходів.  Провели тематичні заходи з питань реалізації  захисту прав людини, спрямовані на підвищення рівня обізнаності щодо правомірної  поведінки, відповідальності за правопорушення (відеолекторії, відео презентації, онлайн-зустрічі, семінари, правові конкурси, ігри, змагання, квести тощо.

Урок правових знань «Дитина має право» з учнями 6-Б класу провела Сахнюк В.В., вихователь ГПД.  З учнями 2-Б класу вихователь ГПД Полежаєва О.Ю. виготовили тематичний лепбук «Права дитини». Виховну годину  «Подорож в країну прав дитини» організовано з учнями   2-А класу вихователем ГПД Мартинюк З.В.. Правовий відеолекторій з учнями 9-Б класу : «Немає прав без обов’язків» організували та провели вчитель історії  Григорчук В.А., класний керівник Щепковська Л.М., соціальний педагог  Паньковець Т.С. . Квест «Вивчаємо права дитини з героями казок»  з учнями 4-Б класу організувала Макарук О.А., вихователь ГПД.  Вікторину  «Знай права, знай обов‘язки» з учнями 5-Б  класу організувала вихователь ГПД Біссерова Л.Б.. З вихованцями  4-В класу вихователь ГПД Козловська В.С. провела  «Абетка права: «Що ти знаєш про свої права?» З учнями 7-А класу Ковальчук Н.Є. організувала   відеопрзентацію: «Права дитини».

Турнір знавців юних правозахисників   «Як я знаю основні закони мого життя»  з учнями 7-Б, 5-А організувала вихователь ГПД Клімова В.В.. Учні 9-А, 10-А класів під керівництвом класних керівників Добринської С.С., Муляр Н.П. виготовили стіннівку «Ми проти насильства». Конкурс малюнків  «Кожна дитина має право» з учнями 3-Б класу організувала вихователь ГПД Толкачова С.І..  Учні 3-А класу спільно з вихователем ГПД Невинною Л.М. виготовили тематичний  плакат  «Ні! Я не  хочу!»

10 грудня класними керівниками у закладі було організовано єдиний урок

«Права людини». До заходу усі ретельно готувалися.  Вчитель  правознавства та історії Григорчук В.А. попередньо надав  методичні рекомендації педагогам  з проведення уроку, звернув увагу на літературу, яку можна використати.

Здобувачі освіти закріпили знання про те, що 10 грудня 1948 р., Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, яка стала першим універсальним міжнародним актом з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості: рівність усіх перед законом, право кожного на свободу й особисту недоторканність, свободу совісті та ін. Пригадали, що у  Декларації  говориться про те, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх раси, статі, мови, релігії тощо.