«Роки дитинства — це насамперед виховання серця» В.Сухомлинський

 

Щороку 28 вересня у закладі відзначають  День народження славетного педагога Василя Сухомлинського.2021-2022 навчальний рік – особливий в цьому плані. Адже, цього року заклад бере участь в реалізації  інноваційного освітнього проєкту “Методична система В.О.Сухомлинського в Новій українській школі”.  Взявши це до уваги, а також  слова Василя Олександровича : «Роки дитинства — це насамперед виховання серця», педагоги організували на високому методичному рівні  ряд цікавих виховних заходів.

З учнями 1-4 класів було організовано виставку  малюнків за казками В. О. Сухомлинського. Виховну годину «Не словами,  а добрими ділами»  провела  з вихованцями 5-А-7-Б класів  Клімова В.В., вихователь ГПД. Класний керівник Максимчук Ю.Й. організувала літературний квест з учнями 3-Б класу «Сторінками творів Василя Сухомлинського». Літературну годину «Сухомлинського скарбниця-добра і радості криниця» провела з учнями     6-А класу Горбова Г.К., вихователь ГПД.  Літературну світлицю пам’яті В. О. Сухомлинського «Який слід повинна залишити на Землі людина?» підготувала та провела з учнями 10-А класу класний керівник Муляр Н.П.. З учнями 4-Б класу організувала читання та обговорення оповідань В. Сухомлинського Макарук О.А., вихователь ГПД. Виховну годину «Скринька казок В.Сухомлинського» (з елементами інсценізації) організувала з учнями 3-А класу    Матушевська Т.В., вихователь ГПД.  З вихованцями 7-А класу Ковальчук Н.Є., вихователем ГПД,   було проведено тематичний бібліотечний урок «Добро у творах Василя Сухомлинського».  Спілкування у дружньому колі на тему «Казковий світ В.О. Сухомлинського» з найменшими школяриками, учнями 1 класу, організували та провели класний керівник Глазкова С.В., вихователь ГПД Гаврилюк А.М.. З учнями 5-Б класу Біссерова Л.Б., вихователь ГПД провела виховну годину спілкування: «Людина починається з добра». З учнями 6-Б  класу Сахнюк В.В. провела виховний захід: «Виховуй у собі Людину — ось що найголовніше». Школярі дізнались багато цікавого про Василя Сухомлинського. Про педагога, письменника  і просто людину,  яка не тільки   вчила інших бути добрими, чесними, працелюбними, але була такою й сама.

На цьому заходи по вшануванню Василя Сухомлинського не завершилися. Це стало лише початком у цьому навчальному році.  Тематичні заходи  будуть тривати весь 2001-2022  навчальний рік. Адже, кожен педагог розуміє, що неможливо оминути безцінну спадщину педагога, виховуючи молоде покоління  на цінностях.

Прокопчук С.М., заступник директора з НВР, координатор проєкту у закладі