Порядок подання та розгляду заяв

 про випадки булінгу (цькування)

у РНРЦ «Особлива дитина»

2021-2022 навчальний рік

  1. З метою створення безпечного освітнього середовища в закладі здобувачі освіти, педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
  2. Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
  3. Керівник закладу освіти розглядає заяву в день її подання та видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
  4. Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб, від яких отримали інформацію.
  5. Керівник закладу освіти для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування)та скликає засідання.
  6. Комісія організовує об’єктивний розгляд заяви та приймає відповідне рішення:

– якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, то керівник закладу протягом дня повинен повідомити про це уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Службу у справах дітей;

– якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції України із заявою.

  1. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
  2. Здобувач освіти може звернутися на:

– гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» з протидії насильству сім’ї або із захисту прав дітей;

– до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді;

– Національної поліції України;

– Центру надання безоплатної правової допомоги.

Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.