Тиждень протидії булінгу

16.09.- 20.09.2019 року у Рівненському навчально-реабілітаційному центрі «Особлива дитина»  було організовано Тиждень протидії булінгу.

 

 

Заходи, організовані упродовж тематичного тижня, були спрямовані на те, щоб  спільно з вихованцями  розглянути булінг в шкільному середовищі  не тільки з теоретичних позицій, але і з позицій практики,  звернути увагу учнів на булінг, як актуальну соціальну та психологічну проблему сучасності, формувати  у дітей з особливими освітніми потребами правосвідомость і правовову  поведінку, а також   нетерпимість до випадків булінгу.

Упродовж тижня  класні  керівники: Максимчук Ю.Й., Кравчук О.В., Копотілова О.М., Павлюк Г.М., Борович Р.Р., Аргута О.В., Глазкова С.В., Єзерська О.В., Коротун Н.М. з учнями 1-4 класів провели години класного керівника на тему: «Вирішення конфліктів мирним шляхом».

З учнями 5-9 класів класні керівники: Стик Т.А., Чиж О.Г., Анікіна О.В., Володько Н.М., Щепковська Л.М., Добринська С.С., Марчук М.І., Твердохліб Г.В., Охріменко М.В., Минюк О.М. організували виховний захід «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе».

Вихователі груп продовженого дня теж активно долучилися до організації тематичних заходів. З найменшими школяриками  1-4 класів(Макарук О.А., Мазурок В.Б., Муляр Н.П., Горбова Г.К., Невинна Л.М., Дворак Л.М.) були проведені заходи емоційно-розвиткового характеру «Ми проти насильства». З учнями 5-9 класів (Рудницька О.В., Гаврилюк А.М., Ільчук О.С., Сахнюк В.В., Козловська В.С.)  на групах продовженого дня  були проведені  виховні години на тему: «Булінг . Протидія  прпотидія та  попередження булінгу».

16 вересня соціальний педагог Паньковець Т.С.з учнями 3-Б класу  провела заняття-тренінг «Забудемо образи». Школярики вчилися жити злагоді. Під час заходу розучили мирилку  «У мирі і злагоді  будемо жити».

Педагог-організатор Сабадир С.А. 16 вересня з членами Шкільної ради організувала  зустріч за круглим столом «Шляхи поширення інформації про «Гарячу лінію»». Учасники круглого столу прийняли рішення поновити інформацію про «Гарячу лінію» серед класних учнівських колективів закладу.

З учнями 4-Б класу 17 вересня Паньковець Т.С. організувала коло спілкування «Вчимося бути добрими людьми». Про  активність учасників заходу свідчить   виставка творчих робіт.

Чиж О.Г., практичний психолог,  з учнями 9-Б класу 17 вересня провела круглий стіл на тему«Безпечна школа. Маски булінгу». 18 вересня Олена Григорівна провела тренінгове заняття зі школярами 5-Б класу «Кібербулінг або агресивне в інтернеті. Способи розпізнавання та захисту». Учні  дізналися про те, що на сьогодні є випадки онлайн-знущань,  що у віртуальному  житті – безліч небезпек. Вчилися розпізнавати кібербулінг, та  спільно окреслювали  шляхи  захисту від  кібербулінгу.

Практичний психолог Аракелян Н.В. 18 вересня з учнями 3-4 класів провела інформаційну бесіду «Толерантність врятує світ». Захід проводився з метою формування в учнів ціннісного ставлення  до себе та інших, до їхніх думок, висловлювань.

19 вересня з учнями 8-Б  класу  Паньковець Т.С. провела тренінгове заняття  «Скажи «Ні!» булінгу», під час якого у старшокласників  продовжували розвиватися навички протидії булінгу,  соціальному тискові, розвивалися навички відповідальності та безпечної поведінки, виховувалося почуття власної гідності.

Упродовж тижня з учнями  2-9 класів практичними психологами були організовані та проведені на високому методичному рівні бесіди з використанням  ігрових вправ «Ми –відповідальні».

19 вересня з батьками  вихованців закладу на загальношкільних батьківських зборах  проведено анкетування   з питань насильства щодо дітей.

 

 

Прокопчук С.М., заступник директора з НРР

фотоматеріали: Паньковець Т.С., Чиж О.Г., Аракелян Н.В., Ільчук О.С., Сахнюк В.В., Муляр Н.П., Мазурок В.Б., Гаврилюк А.М..