Про нас…

Особлива дитина-особлива увага

Загальні відомості про заклад: Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина» Рівненської міської ради заснований у 1997 році як навчально-реабілітаційний комплекс дитячий садок-школа №53 для дітей-інвалідів (розпорядження виконкому Рівненської міської ради). У 2005 році дитячий садок-школа №53 для дітей-інвалідів реорганізований в Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина» Рівненської міської ради. Це багато профільний навчально-корекційний заклад. Унікальність досвіду роботи закладу полягає у висвітленні сучасної моделі багатопрофільного корекційного закладу, який на даному часі допоможе правильно здійснити підхід щодо впровадження інклюзивної освіти в Україні. Модель даного корекційного закладу формувалась з 2005 року. Досвід роботи Рівненського навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина» підтверджує, що новоутворені корекційні заклади мають бути лише багатопрофільними, які, в свою чергу, раз і назавжди забезпечать перебування дитини з особливими освітніми потребами в сім’ї, отримання нею належного корекційно-реабілітаційного супроводу та освітніх послуг за місцем проживання.

Форма власності: комунальний заклад Рівненської міської ради.

Учнівське самоврядування працює під кураторством педагогів. Координатор органів учнівського самоврядування – педагог – організатор Сабадир С.А. Служби учнівського самоврядування: Внутрішніх справ; «Всезнайко», культури та дозвілля, прес-служба, соціально – психологічна. Голова учнівського самоврядування – Катеринич В’ячеслав, учень 7-Б класу.

Реалізація програм з виховання: Цільова програма життєтворчості особистості дитини з особливими потребами на 2008-2020рр., укладена на основі та з урахуванням основних нормативних документів Міністерства освіти і науки України, Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (наказ МОН від 31.10.2011 № 1243), Програми національного виховання учнівської молоді Рівненщини на 2008-2020рр., Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Концепції національно-патріотичного виховання, Концепції НУШ,  нормативно – правових актів органів місцевого самоврядування.

Гарячим безкоштовним харчуванням забезпечуються всі учні та вихованці центру (190 дітей).

Основні освітні досягнення РНРЦ «Особлива дитина: Лауреат: Міжнародного Академічного Рейтингу популярності «Золота Фортуна», Всеукраїнської Третьої виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті» (номінація «Особливі потреби – особливі перспективи»); Гран-прі «Лідер сучасної освіти» ХV Міжнародної Ювілейної виставки «Сучасна освіта в Україні» (номінація «Спеціальні навчальні заклади, навчально-реабілітаційні та консультативно-методичні центри для дітей з особливими потребами: досягнення та інновації»). Неодноразовий переможець обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості в номінації «Спеціальна освіта».

Традиційними у закладі є благодійні акції: «Ти-зірка!» (конкурс талантів до Дня людей з особливими потребами),  «Особливе пасхальне дерево» ( до Великодніх свят), до Дня Святого Миколая та інших.

Щорічно вихованці закладу є учасниками та переможцями загальноміських акцій, благодійних ярмарків («Діти – дітям», «На крилах Янголів», до Дня Святого Миколая «Не будь байдужим» – організація допомоги дітям Луганщини; благодійний вечір «Долоня до долоньки» на телеканалі Рівне. За підсумками участі у Міжнародному соціальному проекті «Книга Добра»: 100 найдобріших та найкращих робіт учень 4-Б класу Середа Віталій виборов право перебувати 1 тиждень у м. Гардонь (Gárdony-Agárd), озеро Веленце, Угорщина. Вихованці закладу є активними учасниками інтернет-олімпіад, про що свідчать дипломи та подяки від Всеосвіта.

В рамках соціального партнерства та з метою професійного самовизначення дитини з особливими освітніми потребами Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина» співпрацює з Рівненським центром професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Вже традиційним стало залучення представників Рівненського центру професійно-технічної освіти до організації щорічних загальношкільних проектів.

На високому рівні проводяться різноманітні конкурси, виставки, фестивалі, змагання, до яких залучається учнівська молодь закладу Також учні закладу беруть участь у міських, обласних та всеукраїнських конкурсах творчих робіт.