«Людина не для продажу»

«Людина не для продажу», – саме цій темі був приурочений день 15 квітня 2019 року у Рівненському навчально-реабілітаційному центрі «Особлива дитина». Соціальний педагог Паньковець Т.С. і практичний психолог Кириленко С.В.  організували з вихованцями закладу  ряд заходів з метою ознайомити учнів із сучасною проблемою торгівлі людьми.

Школярики   2-3 класів під час ігор, вправ, зокрема вправи «Будинок правил», вибудовували стратегію щодо протидії ганебному явищу протидії людьми. В учнів початкової ланки   формували  знання про види, причини й наслідки торгівлі людьми, виховували  негативне ставлення до подібного роду діяльності.

Діти з особливими освітніми потребами дізналися, що проблема торгівлі людьми є однією із найбільш тривожних у сучасному світі, що це одне з наймасовіших порушень прав та свобод людини.

Під час тренінгових вправ  учні 5-9 класів набували  вмінь  розпізнавати  підозрілі пропозиції щодо працевлаштування. На занятті з елементами тренінгу «Людина не для продажу»  старшокласники навчалися мудрих істин, як не потрапити у руки шахраїв-торговців людьми.

Старшокласники вчилися аналізувати оголошення про роботу за критеріями порушення прав людини.  В групах  доводили свої думки щодо законності або незаконності пропозиції  про роботу. Побували в ролі роботодавця і працівника.  Роботодавець пропонував роботу за кордоном, а майбутній працівник  вчився розпізнавати чи пропозиція є законною, не викликає  жодних підозр.

            

    

   

  

Паньковець Т.С., соціальний педагог,

Кириленко С.В., практичний психолог.