Всеукраїнський тиждень права

З метою сприяння підвищенню рівня правової культури серед дітей з особливими освітніми потребами  шкільного віку, якісної інформованості про конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації, з  10 по 14 грудня  у Рівненському навчально-реабілітаційному центрі  «Особлива дитина» було організовано та проведено ряд заходів емоційно-розвиткового характеру.

Упродовж  тижня у бібліотеці закладу діяла виставка  тематичної літератури: «Права дитини», яку організувала  Єзерська О.В.

З метою виявлення  проблем, які існують серед  дітей з особливими освітніми потребами, надання їм психологічної допомоги, формування у них ціннісного ставлення до суспільства та держави, 10 -14 грудня з учнями 1-9  класів  практичними психологами Кириленко С.В., Дундюк Л.М. соціальним педагогом Паньковець Т.С. були проведені тренінгові вправи «Особиста безпека», «Ми – відповідальні».

10 грудня Ільчук О.С., вихователь ГПД з учнями  6-A класу провела  виховну годину «Твої права і обов’язки вдома  і в школі». Рудницька О.В., вихователь ГПД з учнями 2-Б класу провела бесіду  в колі «Права і обов’язки дитини». Під час заходів педагоги використали плакати, ілюстрації, відеосюжети.

11 грудня з учнями 5-6 класів  соціальний педагог Паньковець Т.С. організувала коло спілкування: «Ні булінгу у дитячому колективі!» Учні ділилися власними думками щодо запобігання жорстокому поводженню у шкільному колективі. З учнями 1-Б класу вихователь ГПД  Мазурок В.Б. провела  бесіду з елементами розповіді «Права маленької дитини». Муляр Н.П. , вихователь ГПД з учнями 1-В класу організувала правовий букварик «Всі діти мають права та обов’язки». З учнями  3-Б вихователь ГПД  Стик Т.А.  організувала уявну подорож в країну Прав дитини. Кравчук О.В., вихователь ГПД з учнями  6-Б класу провела правознавчо-інтелектуальну гру «Кожна дитина має право». Сахнюк В.В., виховательт ГПД з учнями 8-Б класу організувала годину  спілкування «Школа прав».

12 грудня  з учнями 4-Б класу вихователь ГПД Толкачова С.І.   провела годину  правової грамоти «Школа тітоньки Сови». Годину  спілкування: «Що ти знаєш про свої права»  з учнями 7-А класу провела вихователь ГПД Козловська В.С.. Дворак Л.М.. вихователь ГПД з учнями  2-А -3-В класів  організувала етичну годину «Чому потрібно жити за правилами».  Правову абетку «Діти мають право» з учнями 1-А класу провела вихователь ГПД Невинна Л.М..

13 грудня вихователь ГПД Горбова Г.К. з учнями 3-А класу провела конкурс дитячого малюнка «Знай права свої, дитино!». Вихователь ГПД  Ковальчук Н.Є. з учнями 4-А класу організувала  розмову в колі «Правила нашого життя». Матушевська Т.В., вихователь ГПД  з учнями 5-А класу організувала бесіду на морально-етичну тему: «Зростаю громадянином».

14 грудня вчитель правознавства Григорчук В.А. з метою виховання інтересу до правових знань, популяризації правових законів, поглиблення  знань, здобутих учнями на уроках правознавства, формування правової культури школярів організував та провів на високому методичному рівні з учнями 9-Б класу урок права «Знай та поважай свої права та права інших».

Як підсумок, вихователі груп продовженого дня Матушевська Т.В., В’юн Л.П., Ковальчук Н.Є. 14 грудня організували для учнів закладу квест «Права дитини».

Приємно відзначити, що кожен педагог вніс посильну допомогу, щоб тематичний тиждень пройшов не тільки цікаво й змістовно, але й  результативно.

  

  

  

Прокопчук С.М., заступник директора з НРР