Андріївські вечорниці

З поміж зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим є свято Андрія Первозванного, яке відзначається традиційно щороку. Андріївські вечорниці в форматі фольклорного дійства відбулися 13 грудня 2018 року в Рівненському навчально-реабілітаційному центрі «Особлива дитина».

Охріменко Марії Володимирівнї,  класному  керівникові  8-А класу спільно з учнями та батьками, вдалося створити  дух родинного затишку та домашнього вогнища. Музичну  залу  вони майстерно оформили  у вигляді української світлиці, де були вишиті  рушники та скатертина, домоткані  покривала, глиняний  посуд та піч.

Поєднавши сучасність з народними традиціями та звичаями, учні  танцювали і співали,  пекли та кусали калиту, грали народні ігри, колядували та частували гостей.

У  святковому заході взяли активну участь матері  школярів, які розповіли, як їхнє покоління  відзначало  свято Андрія, танцювали та співали разом з дітьми.

Підтримала вихованців і вчитель-логопед Скалій І.І., яка зіграла роль улюбленої куми.

Педагог-організатор Сабадир С.А. працювала над музичним оформленням святкового дійства.

Господиня заходу, Марія Володимирівна  допомогла кожному присутньому на святі, відчути особисто красу стародавніх обрядів. Усе дійство вона супроводжувала  жартами та різноманітними приповідками.

Вчитель  основ християнської етики Прокопчук С.М. розповіла присутнім відомі факти з Біблії  про  життя учнів  Ісуса Христа Андрія та його брата Петра.

Усі, хто долучилися до  вечорниць, отримали  гарний святковий настрій та посмакували   калитою.

 

  

 

Сабадир С.А., педагог-організатор

Фото: Кравцова О.В., заступник директора з НВР