Кириленко Світлана Валеріївна

Життєве кредо:  «Віддай людині крихітку себе.   За це душа поповнюється світлом».                          /Ліна Костенко/

 

Кириленко Світлана Валеріївна

практичний психолог

 Методична тема:

«Удосконалення змісту та форм проведення корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного освітньо-реабілітаційного простору.»

«Спеціаліст вищої категорій»

Педагогічний стаж –  20 років.

В основі досвіду лежить

  • психологічний підхід щодо оптимізації освітнього процесу;
  • формування соціально-комунікативної компетентності дітей та психологічної культури учасників освітнього процесу;
  • формування уміння дітей з особливими освітніми потребами рахуватися з соціальними нормами та правами оточуючих та здатності приймати рішення відносно себе і прагнути розуміння власних почуттів і вимог.

Реалізація досвіду

Співавтор посібника  «Соціально – психологічні аспекти формування життєвих компетентностей дітей з особливими освітніми потребами в умовах навчально-реабілітаційного центру» (2013р.)

Співавтор посібника «Формування життєвих компетентностей особистості з особливими освітніми потребами на засадах педагогіки життєтворчості».

Автор статті: «Акмеологічні аспекти розвитку та психолого-педагогічні компетентності вчителя в сучасних умовах» (2017 р.)

У своїй роботі використовує :

  • Психогімнастику (метод набуття емоційного досвіду в дошкільному віці);
  • арт-терапію (вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості);
  • казкотерапію (як спосіб об’єктивізації проблемних ситуацій, іншими словами, це створення особливої казкової атмосфери, яка робить мрію дійсністю, огортає все навколо передчуттям дива, дозволяє дитині вступити у боротьбу зі своїми страхами і вийти з неї переможцем, а головне – надає малюку почуття впевненості і захищеності.