Семінар заступників директорів з виховної  роботи

1 листопада у Рівненському навчально-реабілітаційному центрі «Особлива дитина» відбувся  семінар заступників директорів з виховної роботи під гаслом  «Відкрий в кожній дитині душу творця, дай їй змогу пробудитися і розквітнути».

Тема заходу: «Виховання активної життєвої позиції особистості з особливими освітніми потребами  в умовах інклюзивного освітньо-реабілітаційного простору».

Відкрила семінар методист управління освіти  Будько Н.С., яка ознайомила присутніх з темою та її актуальністю в сучасному освітньому закладі, окреслила  мету та завдання  заходу.

Петух О.В., директор закладу познайомила усіх з цікавим, насиченим життям Центру, побажала плідної співпраці.

На початку методичного дайджесту  Будько Н.С.  звернула увагу заступників директорів з виховної роботи на сучасні вимоги щодо виховання дітей з особливими освітніми потребами, нормативно-правові документи.

Павлюк Г.М., класний керівник першого класу Рівненського навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина», присвятила свій виступ меті і завданням, які стоять на сьогодні перед кожним  класним  керівником  щодо  формування пізнавальних інтересів дитини з ООП.

На формування життєвої позиції особистості з ООП через рухову активність звернула увагу педагогів вчитель-реабілітолог  закладу Нагорна О.В..

У творчій майстерні педагогам були презентовані проекти «Крок до профілю» (практичний психолог Дундюк Л.М.), «Вікно в Америку» (вчитель англійської мови Павлова С.Б.), «Через маленьку книгу у великий світ» (бібліотекар Єзерська О.В.).

Профорієнтаційну роботу закладу як один з основних напрямків формування активної життєвої позиції у дитини з ООП  представили Сабадир С.А., педагог-організатор і Паньковець Т.С., соціальний педагог.

Прокопчук С.М., заступник директора з НРР розповіла колегам про роль в освітньому процесі занять «Школи життєвої компетентності» для батьків дітей з ООП, яка діє на базі закладу з 2005 року.

 

 

 

 

 

Приємною несподіванкою для усіх була участь у роботі креативної студії вихователя групи продовженого дня «Пізнай себе». Учасники семінару мали чудову нагоду власними руками створити ялинкові іграшки з фетру, «Пташку щастя» з ниток, сувенір з кавових зерен, казковий записничок і листівку у техніці монотипії (плямографія). На високому рівні провели майстер-класи вихователі ГПД: Матушевська Т.В., Мазурок В.Б., Стик Т.А., Муляр Н.П., вчитель образотворчого мистецтва Теренчук О.Ю..

 

 

 

  

Вправа «Відлуння», організована практичним психологом Кириленко С.В., показала, що кожен учасник отримав певний досвід,  підвищив  рівень знань із питань роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

 

Прокопчук С.М., заступник директора з НРР

Фото: Єзерська О.В., вчтитель-олігофренопедагог.