Участь у практичному семінарі

8  та  9 грудня вчителі – логопеди РНРЦ «Особлива дитина» :  Бородієнко Т.В., Криницька В.І.,  Чирак Н.О., та вчитель – дефектолог Штіль С.Ю.  разом із вчителями початкових класів  Левчук М.О. та  Аргутою О.  пройшли навчання в межах дводенного науково – практичного семінару: «Методика корекції порушень артикуляційної моторики: логопедичний масаж, артикуляційна та дихальна гімнастика» .

Даний семінар організований завідувачем кафедри логопедії  і спеціальних методик Кам’янець – Подільського національного університету ім.. Івана Огієнка,  кандидатом психологічних наук,  доцентом Гавриловим О.В.. Проведений лектором факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології, кандидатом психологічних наук, доцентом Гавриловою Н.С. Приймаючою стороною став колектив педагогів  загальноосвітньої школи – інтернату м. Березне (Рівненська область)

В ході науково – практичного семінару були детально розглянуті питання  анатомо  – фізіологічних механізмів мовлення,  ролі слуху і зору у розвитку мовлення дітей. Також лектором була запропонована   цілісна система корекційної роботи від врахування будови центральної нервової системи, периферійних органів артикуляційного апарату,  м’язів, які беруть участь у процесі мовлення до  обстеження артикуляційної та дихальної моторики, кінетичного та кінестетичного праксису . На основі таких даних вчителям – логопедам було запропоновано чітке визначення типів порушення артикуляційної моторики у дітей та відповідна методика логопедичної роботи із конкретними засобами.

Важливим і цікавим також було те, що в перервах між лекціями учасники та лекторка активно спілкувалися  щодо випадків з практики логопедів у різних  загальноосвітніх та спеціальних закладах області. На всі питання Наталія Степанівна  давала чіткі та практичні поради – проаналізувавши причини виникнення того чи іншого мовленнєвого  порушення.

Результатом виїзного семінару стали змістовні конспекти учасників, поновлення знань про основи логопедії , невропатології  та сертифікати державного зразка. Крім того на згадку залишилось загальне фото  із лектором та приємна згадка про спілкування із науковцями та  фахівцями високого рівня.

Криницька В.В., вчитель-логопед