Всеукраїнський тиждень права

 

04 – 08 грудня  2017 року у  Рівненському  навчально-реабілітаційному центрі «Особлива дитина» було організовано Всеукраїнський тиждень права. Упродовж тижня було організовано ряд заходів спрямованих на формування у дітей з особливими освітніми потребами правової свідомості та культури,  ціннісного ставлення до себе, до людей, які їх оточують. Активну участь прийняли члени Шкільної Ради закладу.

У закладі вихователями груп продовженого дня, класними керівниками  проведено різноманітні конкурси, ігри інформаційного, освітнього та виховного характеру на правову тематику.

04грудня  вихователь ГПД Ковальчук Н.Є. організувала з учнями 3-А класу  пізнавально-розважальну гру: «Буду гідним скрізь і всюди».  Матушевська Т.В.,    вихователь  ГПД (4-А клас)  організувала цікаву гру-мандрівку «На острови Законів, Прав і  Обов’язків». Вихователь ГПД  Козловська В.С. з учнями  6-А,7-А класів провела виховну годину: «Що ти знаєш про свої права?»  Годину правової грамотності «Закон і ми» провела з учнями 9-А класу Невинна Л.М., вихователь ГПД.

05 грудня вихователь Мазурок В.Б. з учнями  підготовчого-Б класу провела інтегроване заняття «Дитина має право на любов та піклування». «Правову відгадайку» з учнями 2-Б класу провела вихователь ГПД  Стик Т.А..

06 грудня вихователь ГПД Горбова Г.К. з учнями  2-А класу організувала конкурс дитячого малюнка «Знай свої права, дитино».

07 грудня  Муляр Н.П. з учнями 4-Б класу в оригінальній  формі організувала правовий букварик «Мої права, мої обов’язки».

День0 8 грудня  був найбільш насиченим. З самого ранку класні керівники  провели Всеукраїнський  урок «Права людини» з нагоди  проголошення Загальної декларації  прав людини.    Вихователь ГПД Ільчук О.С.  з учнями  5-А класу провела вікторину: «Наші  права і обов’язки».   Бесіда в колі «Першокласникам про права дитини» була проведена вихователем ГПД  Рудницькою  О.В. з учнями 1-Б класу. Токачова С.І. з учнями  3-Б класу провела правову  абетку «В школі тітоньки Сови». Година спілкування «Чому потрібно жити за правилами?»  організувала з учнями 2-В класу Дворак Л.М..  Вікторину «Захист прав дитини» з учнями 6-Б, 5-Б класів організувала вихователь  В’юн Л.П..   Правовий брейн-ринг «Пам’ятаємо свої права, не забуваємо про свої обов’язки!» організувала з учнями 7-Б, 9-Б класів Сахнюк В.В..

Психологічна служба закладу організувала тематичний тренінг з учнями 9-х класів і виставку плакатів.

Члени агіт-бригади «Оба-на!»,  під керівництвом куратора практичного психолога Кириленко С.В.,  підготували інформаційно-просвітницьку програму «Права  людини» і упродовж тижня виступили з нею в усіх класних колективах.

 

Усі заходи організовано на високому методичному рівні. Під час заходів наголошувалося,  що усім важливо вміти і знати не тільки як  користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми.

Прокопчук С.М., заступник директора з НРР

Фотоматеріали: Стик Т.А, Сахнюк В.В., Муляр Н.П.,вихователів ГПД