Практичні заняття для слухачів курсів підвищення кваліфікації при РОІПП

5 грудня у Рівненському навчально-реабілітаційному центрі «Особлива дитина» пройшли практичні заняття для слухачів курсів підвищення кваліфікації при РОІППО для вчителів початкових класів спеціальних загальноосвітніх закладів області.

Директор, Петух О.В., ознайомила присутніх із специфікою роботи закладу, інноваційними підходами до корекційно-навчально-виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами. Звернула увагу на комплексний підхід до організації навчання дітей, створення гнучкого освітнього простору, який би максимально враховував індивідуальні пізнавальні можливості кожної дитини.

Вчителі центру поділились власним досвідом роботи та ознайомили курсантів з інноваціями своєї педагогічної діяльності.

Глазкова С.В. розповіла  про застосування  в корекційно-навчально-виховному процесі для дітей з особливими освітніми потребами нетрадиційних методів та засобів навчання, зокрема, сольової та спелеотерапії, аплікатора – масажера Кузнецова.  Вона наголосила, що однією з важливих умов ефективності педагогічної корекції є знаходження тих видів діяльності  і засобів, які максимально стимулюють пізнавальну активність дитини і дозволяють формувати у них нові позитивні якості та забезпечувати всебічний розвиток особистості дитини з психофізичними вадами.

Коротун Н.М. поділилась досвідом застосування в корекційно-навчально-виховному процесі здоров’язбережувальних технологій В.П.Базарного, так як збереження й покращення стану здоров’я дітей є одним із ключових завдань сучасної школи.

Павлюк Г.М. презентувала  інноваційні форми роботи у діяльності вчителів початкових класів спеціальної школи як ефективних засобів формування життєвих компетентностей у дітей з особливими освітніми потребами.

Пілат В.І. ознайомила присутніх з використанням технології диференційованого навчання в навчальному процесі дітей з інтелектуальною недостатністю. Саме ця технологія дає можливість максимально враховувати індивідуальні пізнавальні можливості кожної дитини.

Вчителі-методисти Анікіна О.В. та Копотілова О.М.  провели для курсантів показові  інтегровані уроки з природознавства, літературного читання та української мови.

Завідувач кабінету інтернатних установ при РОІППО, Гузь Н.Л. та курсанти подякували організаторам, вчителям центру за проведення занять на високому професійному рівні, побажали успіхів та творчих здобутків у педагогічній діяльності.

Твердохліб Г.В., керівник шкільного методичного об’єднання

                                           вчителів початкових класів