Засідання міського методичного об’єднання  вчителів-реабілітологів

14 листопада 2017 року у Рівненському навчально-реабілітаційному центрі «Особлива дитина» (директор Петух О.В.) відбулося засідання міського методичного об’єднання  вчителів-реабілітологів на тему: «Лікувальна фізична культура, ритміка в системі корекції розвитку дітей з особливими освітніми потребами». Методичний захід проводився відповідно до запитів педагогів з освітніх закладів міста з інклюзивною формою навчання. Оскільки, на сьогодні не є таємницею, що перші спроби  включення  дітей з особливими освітніми потребами  в загальноосвітній процес наразі мають ряд проблем.

Основним завданням засідання міського методичного об’єднання   було надати методичні рекомендації вчителям ритміки та лікувальної фізичної культури (ЛФК) щодо  подолання труднощів, які виникають в процесі  роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах та виробити правильний алгоритм дій з підготовки й проведення корекційних занять.

Пучко Т.А., заступник завідувача комунальної установи «Рівненський міський методичний кабінет» Рівненської міської ради, відкриваючи засідання, сказала: «Дуже добре, що нарешті  всі зрозуміли , що для існування толерантного, а краще сказати, морального суспільства, інклюзія вкрай необхідна. Адже  навчання в інклюзивних класах допоможе дітям з особливими потребами адаптуватися до типових життєвих ситуацій, позбутися почуття ізольованості, відчуження, сприятиме зникненню соціальних бар’єрів та інтеграції в соціум, навчить учнівський колектив спілкуватися та працювати разом, формувати в них почуття відповідальності за товаришів, які потребують не лише допомоги, а, насамперед, – прийняття та визнання».

Петух О.В., директор НРЦ «Особлива дитина» ознайомила учасників заходу із специфікою корекційно-розвиткової роботи закладу. Ольга Володимирівна вказала на важливість проведення корекційних занять з ЛФК та ритміки, які допомагають  формувати  життєві компетентності у дітей з особливими освітніми  потребми та сприяють їх соціальній адаптації.

У загально-теоретичній частині заходу керівник міського методичного об’єднання  вчителів-реабілітологів Котяй Н.І. ознайомила присутніх з Програмою розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю  (автор Ірина Гладченко) «Фізичне  виховання та основи здоров’я».

Вчитель-реабілітолог, кандидат наук фізичного виховання і спорту, доцент кафедри  здоров’я людини і фізичної реабілітації НУВГП Нагорна О.Б. ознайомила педагогів з новинками науково-методичної літератури та програм з фізичної реабілітації та ЛФК  для дітей з особливими освітніми потребами. Вчитель ритміки Чапліна Г.П.,  в свою чергу, ознайомила з програмами  та методичними рекомендаціями з ритміки.

Практичну частину, для зручності присутніх, було організовано за блоками. Вчитель ЛФК Дубровик К.В. з колегами поділася досвідом роботи з організації та проведення заняття лікувальної фізичної культури з дітьми з особливими освітніми потребами. Ознайомила усіх  із структурою самого заняття, а також окреслила основні завдання фізичної реабілітації та ЛФК.

Чапліна Г.П., для вчителів ритміки  показала вправи, які використовує на уроках з метою різнобічного розвитку вихованців. Зокрема, Ганна Петрівна наголосила на тому, що одне із головних завдань ритміки  є допомогти дітям з особливими освітніми потребами розвинути дрібну моторику  м’язів рук, координацію рухів, сприйняття тіла у просторі,сформувати артикуляційний апарат.

Нагорна О.Б. поділилася досвідом роботи з дітьми з церебральним паралічем. Ольга Борисівна показала як правильно зробити  вправи на розтягування м’язів,  розширення діапазону руху, дихальні вправи. Ознайомила колег з тренувальними вправами на усунення спазмів, напруженості, судом. Зацікавили усіх вправи на підйом по похилій площині та по прямій для поліпшення рівноваги і рухової сили.

Пучко Т.А., подякувала усім за плідну працю. Особливу вдячність висловила педагогам закладу, які завжди з великим бажанням діляться досвідом роботи і зазначила, що Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина»  виконує на сьогодні роль  ресурсного  центру, адже допомагає  у впровадженні  інклюзивної форми навчання у м. Рівне.

Прокопчук С.М., заступник директора з НРР

Фотоматеріали: Філіппова О.Ю., вчитель-реабілітолог