Екскурсія у наймолодший музейний заклад міста


10 листопада
 учні   4-Б класу Рівненського навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина» відвідав наймолодший музейний заклад міста, де представлено ювелірні вироби та картини, унікальні злитки бурштину, знайдені на Рівненщині, а також одяг та взуття, прикрашені цим каменем, – Рівненський музей бурштину. Саме тут зібрані  усі секрети «сонячного каменю».

Учні  дізнались історію походження сонячного каменю, відкрили для себе його магічні властивості та подивувались неповторною красою.        Познайомились із неперевершеними витворами  мистецтва із дорогоцінного каменю: прикрасами, посудом, шахами, картинами, бурштиновою сукнею та навіть справжньою короною.

Зачаровані розповіддю екскурсовода,  не лише діти, а й дорослі поринули у бурштинову казку. Цікаво було дізнатися, що бурштин буває жовтим, коричневим та вишнево-червоним.  А також, дуже рідко,  він має зеленуватий, а ще молочний і навіть чорний колір.

Екскурсовод  дуже цікаво   розповіла  історію музею, яка свій початок  бере з 1903 року, а відкрито заклад у 2010 р..

З великим інтересом діти з особливими освітніми потребами ознайомилися з  експонатами  музею – шматками  бурштину віком до 40 млн. років, знайдені у різний час на території Рівненщини, а також виготовлені з нього ювелірні вироби.  Розглянули  справжню окрасу  музею – камені, у яких закристалізувалися комахи.

Дорослі та діти змогли пізнати таємниці коштовного каменю, багатогранність його використання, відкрили для себе рідний край, як бурштинову столицю України.

Муляр Н. П., вихователь ГПД