У гості з оперою

24 жовтня до вихованців Рівненського навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина»  завітали  в гості учні загальноосвітніх шкіл міста, учасники оперної студії Рівненської дитячої музичної школи №1 ім. М.Лисенка (керівник студії Оксана Цибульська, концертмейстер Тетяна Ковалевич). Як і годиться гостям, прийшли з подарунком – дитячою оперою М.Лисенка «Коза-дереза».Залучення дітей з особливими освітніми потребами до оперної діяльності сприяє освоєнню світу людських почуттів, комунікативних навичок, розвитку здатності до співпереживання. Сприймання опери, що поєднує рухи, спів, міміку, забезпечує виховання різних почуттів у них, розвиток творчості та пізнання дійсності.

На початку знайомства з учасниками оперної студії  Оксана Цибульська  розповіла  присутнім в залі про те, що М. Лисенко створив перші зразки цього жанру, у яких було закладено основи і визначено шляхи формування музично-театрального мистецтва для дітей. «Усі українські музикознавці  того часу, – сказала керівник студії,- високо оцінили цей доробок композитора. Ще за життя М. Лисенка його дитячі опери   виконувало дуже багато  самодіяльних  дитячих  колективів, а найбільш репертуарною була  славнозвісна «Коза-дереза».

Разом пригадали зміст казки і познайомилися з героями опери.

Учасники студії своєю грою зачарували усіх. Діти з особливими освітніми потребами з великим захопленням сприйняли усе, що відбувалося на сцені.

Мистецька зустріч закінчилася щедрим «Дякуємо!» і бурхливими оплесками.

Прокопчук С.М., заступник директора з НРР